Skip to main content
Vispārīgi
Aktualitātes
Sadarbības projekti
Notikumi
Visas aktualitāšu galerijas

26. un 27. augustā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) piedalījās Zemessardzes organizētā starptautiskā militārā vingrinājumā Zemessardzes patruļa 2022 un nodrošināja vienu sacensību kontrolpunktu, kā arī sniedza paraugdemonstrējumus, izmantojot manekenus un simulētu aprīkojumu.

Lai pārbaudītu zemessargu un karavīru pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas iemaņas kaujas apstākļos, sacensību ietvaros MITC komanda nodrošināja telti, kurā tika imitēts diennakts tumšais laiks un apšaude. Komandas dalībniekiem bija jāsniedz pirmā palīdzība cietušajiem biedriem, iekļaujoties noteiktā laikā un pēc iespējas precīzāk veicot SMARCH (Security, Massive hemorrhage, Airway, Respiration, Circulation, and Hypothermia) algoritmā paredzētās darbības.

Lai teorētiskās zināšanas pārbaudītu kaujas vidē, kontrolpunktā MITC kolēģi iejutās cietušo lomā, ģērbušies Nacionālo Bruņoto spēku formas tērpā ar visu individuālo ekipējumu, zem kura izveidotas simulētas asiņojošas brūces. Uzdevuma laikā cietušie bija jāpārvieto drošākā zonā, jāatbruņo, jāizmeklē, jāatrod ievainojumi un jāsniedz palīdzība, apturot dzīvībai bīstamu asiņošanu, nodrošinot siltumu un uzturot cietušos pie samaņas, lai pienācīgi varētu nogādāt tos tālākai palīdzības sniegšanai un aprūpei. Uzdevuma izpildi vērtēja MITC simulācijas instruktori.

“Šāda vingrinājuma izveide simulētā vidē ļauj dalībniekiem iegūtās teorētiskās zināšanas pārbaudīt praktiski. Jāatzīmē, ka gatavošanās dalībai Zemessardzes pasākumā notika vairāku mēnešu garumā, precīzi saskaņojot uzdevuma noteikumus, sagatavojot simulētas brūces un visu nepieciešamo aprīkojumu palīdzības sniegšanai. Lepojos ar MITC komandas paveikto un it īpaši ar to, ka arī MITC kolēģu vidū ir aktīvi zemessargi,” par dalību pasākumā stāsta MITC direktore Ieva Šlēziņa.

Starptautiskais militārais vingrinājums šogad tika organizēts jau 30. gadu. Zemessardzes patruļa 2022 laikā dalībniekiem vairāku dienu garumā jāveic dažādu grūtības pakāpju uzdevumus, kopumā šķērsojot vairāk nekā 30 kontrolpunktus 45 kilometru distancē. Vingrinājumā piedalījās Zemessardzes bataljonu, regulāro spēku veidu, sabiedroto bruņoto spēku komandas no Polijas, Lietuvas, Dānijas un citām valstīm. Sacensību mērķis bija noteikt zemessargu un karavīru militāro un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Saistītās aktualitātes