Skip to main content
Atzinība
Vispārīgi
Aktualitātes
Atzinība
Notikumi
Visas aktualitāšu galerijas

Tā kā vairākas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) struktūrvienības saspringtajos un neierastajos Covid-19 pandēmijas apstākļos strādāja tik pašaizliedzīgi un centīgi, ka ne vien noturēja, bet arī cēla RSU izcilības latiņu, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadība 2022. gada rudenī nolēma papildus Gada balvai nominācijā Gada struktūrvienība piešķirt divus Atzinības rakstus – Medicīnas izglītības tehnoloģiju centram un Anatomijas muzejam.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, ko daudzi zina vienkārši kā MITC, Atzinības rakstu saņēma par straujo izaugsmi pēdējo gadu laikā.

“Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs īsteno simulācijā balstītu medicīnas izglītības pieeju. Tas ir kā tilts starp teoriju un praksi,” video skaidro Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktore Ieva Šlēziņa.

“Mēs radām drošu vidi, kur mācīties un kļūdīties.”

rsu_gada_balva_mitc_slezina_bahs.jpg

RSU Gada balvu nominācijā "Gada struktūrvienība" RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika 2022. gada 10. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktorei Ievai Šlēziņai pasniedza veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs

Centra darbība saistīta ne tikai ar veselības aprūpes pamatstudijām, bet arī veselības aprūpes profesionāļu tālākizglītību un sabiedrības izglītošanu pirmās palīdzības sniegšanā.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra darbu ik dienu nodrošina komanda ar unikālām kompetencēm – centrā strādā simulācijas instruktori, klīnisko simulāciju speciālisti, laboranti un medicīnas inženieri, kā arī daudzi citi kolēģi, piemēram, iepirkumu speciālisti un projektu vadītāji.

Laboranti nodrošina, lai simulatoros plūst mākslīgās asinis un nodarbībām būtu sagatavoti visi nepieciešamie materiāli, kā arī viņi uztur kārtību noliktavās, ražo simulētos medikamentus un sterilos komplektus.

“Klīnisko simulāciju koordinatore ar simulācijas speciālistu komandu atbalsta docētājus un

rūpējas par to, lai viss būtu pārdomāts un sagatavots līdz pēdējam sīkumam, pietuvinot simulēto vidi reālai klīniskajai videi,”

skaidro simulāciju instruktors Aleksandrs Oborins. “Speciālistu komanda nodarbību laikā atrodas aiz spoguļsienas, vadot simulatora vitālās funkcijas atbilstoši izstrādātam scenārijam, reizēm ierunājas simulatora balsī un asistē docētājam.”

Simulāciju instruktori veido un īsteno mācību saturu un programmas atbilstoši izglītojamo vajadzībām, sākot no vienkāršām manipulācijām līdz sarežģītām simulācijas scenāriju izspēlēm komandās.

Medicīnas inženieru darbs Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā ir ļoti daudzpusīgs, un tas sevī ietver gan simulatoru remontu, gan tehnisko jaunradi – inovatīvu un tieši Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra vajadzībām atbilstošu trenažieru un simulatoru izgatavošanu.

“Inženieru uzdevums ir nodrošināt, lai simulāciju aprīkojums būtu salāgojams kopā ar īstajām medicīnas iekārtām un informācijas tehnoloģijām,” stāsta simulācijas tehnoloģiju attīstības vadītājs Mārtiņš Ļuļļa.

“Mēs radām arvien jaunus risinājumus, izaicinām paši sevi un reizēm īstenojam pavisam pārdrošas idejas, tādējādi ceļot medicīnas izglītības latiņu pasaules līmenī.”

MITC vizītkarte

  • Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26a
  • Darbinieki: 47
  • Direktore: Ieva Šlēziņa
  • Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs tika atklāts 2013. gada 16. maijā un atrodas veselības studiju prorektora pakļautībā

Kandidātus RSU Gada balvai deviņās nominācijās 2022. gada vasaras beigās izvirzīja augstskolas darbinieki un studenti. Pēc tam līdz 12. augustam par tiem 25 pretendentiem, kas bija izvirzīti nominācijai Gada struktūrvienība, ikviens varēja balsot, bet uzvarētāju, izvēloties vienu no trim balsojuma līderiem, noteica RSU vadība. 

Saistītās aktualitātes