Skip to main content
Citi notikumi
Vispārīgi
Visas aktualitātes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) ir sācis nozīmīgu sadarbību ar Zviedrijas klīniskās apmācības un medicīniskās simulācijas asociāciju (Swedish Association for Clinical Training and Medical SimulationKlinSim, kas ir svarīgs solis, lai veicinātu medicīnas izglītības kvalitāti Latvijā. Šī sadarbība atklāj jaunas iespējas mācībspēkiem, piedāvājot piekļuvi starptautiska līmeņa zināšanām un prasmēm klīnisko simulāciju jomā.

KlinSim ir prestiža organizācija, kas izglīto Zviedrijas medicīnas universitāšu simulācijas speciālistus, un tās mērķis ir veicināt sadarbību pētniecības un izglītību klīnisko mācību un simulācijas jomā, lai nodrošinātu kvalitatīvu, ilgtspējīgu un pacientiem drošu aprūpi.

MITC, sadarbojoties ar KlinSim, uzsver mācīšanas un mācīšanās metodoloģijas nozīmīgumu medicīnas izglītībā. Stiprinot simulācijas metodoloģisko bāzi, MITC grib veicināt akadēmiskā personāla un simulācijas instruktoru teorētiskās zināšanas un praktiskās prasmes.

MITC simulācijā balstītas izglītības attīstības vadītājs Aleksandrs Oborins norāda: “Šis gads ir kvalitātes gads RSU, tāpēc nolēmām stiprināt MITC komandas kompetenci, lai veicinātu kvalitāti simulācijā balstītas izglītības posmā studiju procesā.

KlinSim mācības ir pirmais solis no šajā gadā paredzētās programmas, drīzumā īstenosim starptautiska simulācijas instruktoru sertifikācijas centra EuSim kursus”.

Mācību programmas ietvaros KlimSim pārstāvji Magnus Berndtzon (KlinSim valdes priekšsēdētājs, attīstības līderis) un Matilda Andersson (attīstības līdere) realizēja divu līmeņu simulācijas instruktoru kursus – KlinSim1 un KlinSim2. Kurss KlinSim1 ir vērsts uz izpratnes veidošanu par mācīšanas un mācīšanās nosacījumiem, kā arī simulācijas scenāriju struktūras izstrādi. Savukārt KlinSim2 kurss piedāvā padziļinātas zināšanas par mācību dizainu un simulācijas tehnikām, sagatavojot dalībniekus patstāvīgu simulācijas instruktoru kursu vadīšanai.

Kursos piedalījās 16 dalībnieki no MITC, Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedras, kā arī no Māszinību un dzemdību aprūpes katedras, tādējādi veicinot starpdisciplināru sadarbību.

Saistītās aktualitātes