Skip to main content

Ārpusstudiju simulācija Sadzīvē iegūtas brūces aprūpe paredzēta, lai praktizētu studiju procesā apgūtās gan teorētiskās, gan praktiski apgūtās prasmes, analizētu kļūdas un mācītos no tām. Kā arī iegūtu jaunas prasmes, kā piemēram, komunikācija ar pacientu un  gūtu pārliecību par savām spējām. 

Simulācijas ir paredzētas Māszinību un Vecmātes studiju programmu 1.- 4. kursa studentiem. Kā mācību metode tā paredzēta studiju procesā apgūto teorētisko zināšanu un tehnisko prasmju savienošanai, izmantojot simulācijas metodi. Dodot iespēju studentam būt situācijā, kura pietuvināta realitātei. Caur simulāciju izspēli studentam ir iespēja mācīties droši visos aspektos. 

Simulācijas notiek grupās kopā ar mentoru. Lai pieteiktos, iepriekš jāreģistrējas. Pēc reģistrācijas students saņem apstiprinājumu dalībai simulācijā. Ja konkrētajā brīdī nav pieejami simulāciju datumi, jāspiež uz pogu "Izrādīt interesi", piesakoties gaidītāju rindā. 

Mērķis: Ārpusstudiju procesā trenēt prasmi, pielietojot simulācijas mācību metodi, novērtēt pacientu un tā sadzīvē iegūto brūci, veikt pareizu tās aprūpi, paralēli komunicējot ar pacientu. 

KonceptsStudentiem, atnākot uz simulāciju, tiks realizēta klasiska simulācija ar ievadu, aktivitāti un pārrunām. Studenti tiks iepazīstināti ar telpu, scenāriju un simulācijas norises kārtību. Visu simulācijas laiku ar studentiem kopā būs vismaz divi mentori, lai sniegtu atbalstu un padomus prasmes apguves procesā. 

 

IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-1.pngRīgas Stradiņa universitātes studiju programmu "Māsaszinības" un 'Vecmāte" studenti
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-2.pngJa nav norādīts simulācijas datums, piesakieties, spiežot uz saites "Izrādīt interesi" 
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-3.png1. - 4. studiju kursa studenti
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-4.pngLīdz 16 dalībniekiem katrā darbnīcā, ilgums 2h
ikona-prasmes-sarkana.pngPrasmju līmenis - B2

Programmas norise

Simulācija "Sadzīvē iegūtas brūces aprūpe" 

Simulācijas laikā varēsi piedalīties pacienta aprūpes situācijā, kurā būs nepieciešams veikt brūces aprūpi, strādājot komandā, pacientam, kurš nonācis ambulatorā pieņemšanā. Ar situāciju tiksiet iepazīstināti simulācijas procesā. Ievada daļā tiks izrunāta tēma un vienosieties par simulācijas norises niansēm. Aktīvajā simulācijas daļā būs pasīvie un aktīvie simulācijas dalībnieki, kuriem būs nepieciešamība komunicēt ar pacientu, izglītot un nomierināt. Būs nepieciešams novērtēt sadzīvē iegūto brūci un veikt tās aprūpi. Pārrunu daļā tiks izrunāta simulācijas norise, sajūtas, kļūdas, cēloņi un kā no tām mācīties. Simulācijas norises laikā tiks nodrošināta emocionāli un fiziski droša vide. Aktīvās daļas laikā tiek nodrošināta video translācija un mikrofonu izmantošana labākam skaņas nodrošinājumam.

 
    Apmācību norises vieta: Anniņmuižas bulvāris 26a, Rīga