Māszinību ārpusstudiju prasmju darbnīcas ir paredzētas, lai praktizētu un pilnveidotu esošās prasmes, kā arī iegūtu jaunas prasmes, gūtu pārliecību par savām spējām.

Prasmju darbnīca "Urīnpūšļa ilgkatetra aprūpe" ir paredzēta praktisku prasmju apgūšanai Māszinību 2.- 4. kursa studentiem. Darbnīca veltīta tādu svarīgu prasmju apgūšanai, kā urīnpūšļa katetrizēšana vīrietim un sievietei, urīna drenāžas maisa iztukšošana un nomaiņa. Prasmju darbnīcā tiek apgūtas prasmes B1 līmenī.

Prasmju darbnīcas notiek grupās kopā ar diviem mentoriem, darbnīcas ilgums ir 2h. Lai pieteiktos, iepriekš jāreģistrējas. Pēc reģistrācijas students saņem apstiprinājumu dalībai darbnīcā. Ja konkrētajā brīdī nav pieejami darbnīcu datumi, jāspiež uz pogas "Izrādīt interesi", piesakoties gaidītāju rindā.

Mērķis: Ārpus studiju procesa trenēt un apgūt svarīgas prasmes Māsas profesijā, kā piemēram, urīnpūšļa ilgkatetra ievietošana, nomaiņa, urīna savācējmaisa iztukšošana, nomaiņa.

Koncepts: Studentam atnākot uz prasmju darbnīcu tiks sniegts īss teorijas ieskats tēmā un iespēja darboties un trenēt praktiskās prasmes, izmantojot īstu aprīkojumu, procedūru izpildot uz manekena vai manekena daļas. Visu darbnīcas laiku ar studentiem kopā būs divi mentori, lai sniegtu atbalstu un padomus prasmes apguves procesā.

IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-1.pngRīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Māsaszinības" studenti
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-2.pngJa nav norādīts darbnīcas datums, piesakieties, spiežot uz saites "Izrādīt interesi"
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-3.pngPrasmju darbnīcas paredzēta 2. - 4. studiju kursa studentiem
IPD-3837_MITC bukletu ikonas_sarkana-4.pngLīdz 16 dalībniekiem katrā darbnīcā
ikona-prasmes-sarkana.pngPrasmju līmenis - B1

Programmas norise

Prasmju darbnīca "Urīnpūšļa ilgkatetra aprūpe" (B1 līmenis)

• Urīna ilgkatetra ievietošana vīrietim un sievietei- Ilgtermiņa urīnpūšļa kateterizācija sievietei, Ilgtermiņa urīnpūšļa kateterizācija vīrietim, ievērojot aseptisku tehniku.

• Urīna drenāžas maisa nomaiņa - Urīna savācējmaisa jeb urīna drenāžas maisa maiņa, pacientam jau būs ievietots urīnpūšļa ilgkatetrs un tam pievienots urīna savācējmaiss.

• Urīna drenāžas maisa izliešana- Urīna savācējmaisa iztukšošana, pacientam jau būs ievietots urīnpūšļa ilgkatetrs un tam pievienots urīna savācējmaiss, tajā būs simulēts urīns.

Apmācību norises vieta: Anniņmuižas bulvāris 26a, Rīga