Automātiskā ārējā defibrilatora (AĀD) lietošana
Papildu profesionālās pilnveides programma tiem, kuri ir apguvuši pirmās palīdzības pamatzināšanas. Programmas ilgums 4 akadēmiskās stundas.
Gadījumos, kad ir apdraudēta dzīvība sirds apstāšanās dēļ, līdz brīdim, kad ierodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, apmācīta persona var izmantot automātisko ārējo defibrilatoru* (Automated Externar Defibrillator, AED) cietušā sirdsdarbības atjaunošanai.
Programmā iekļauts
- AĀD drošas izmantošanas principi
- AĀD sagatavošana darbam
- AĀD izmantošana
- AĀD pareiza lietošana, veicot pamata atdzīvināšanas pasākumus cietušajam
Gatavojies savlaicīgi!
No 2024. gada 1.janvāra Latvijā būtiski pieaugs publisko vietu skaits, kurās būs uzstādīti automātiskie ārējie defibrilatori (Automatic Defibrilator, AED).
* Automātiskais ārējais defibrilators ir pārnēsājama un automātiska ierīce, ar kuru dzīvībai bīstamas aritmijas gadījumā ir iespējams veikt normāla sirds ritma un asinsrites atjaunošanu. Ārstniecības likuma grozījumi paredz, ka no 2024. gada 1. janvāra publiskās vietās Latvijā jābūt pieejamiem AĀD.
* Pēc pamatzināšanu apmācību programmu apguves tiek izsniegta atbilstošas krāsas apliecība (Ministru kabineta noteikumi Nr. 557 (14.08.2012.) “Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā”). Pēc papildprogrammu apguves tiek izsniegts RSU apliecinājums.
** Organizētām grupām līdz 12 personām