RSU MITC izstrādā galda simulāciju un stiprina BKUS gatavību pacientu uzņemšanai Dziesmu un deju svētku laikā
Paplašinot simulāciju klāstu, RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) izstrādājis inovatīvu galda simulācijas platformu ārstniecības iestāžu gatavības izvērtēšanai kritisku pacientu masveida uzņemšanā.
Jaunizstrādāto risinājumu šonedēļ bija iespējams piedāvāt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas personālam, tādējādi palīdzot sagatavoties iespējami palielinātai pacientu plūsmai XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā.
Galda simulācija (table-top simulation) ir strukturēta, vizuāli pārskatāma metode, kas ļauj drošā vidē slimnīcas personālam izspēlēt sarežģītas situācijas bez riska pacientiem. Tā palīdz identificēt komunikācijas un sadarbības nepilnības, kā arī pārbaudīt resursu plānošanu un lēmumu pieņemšanas ķēdes krīzes apstākļos. Šāda simulācija īpaši noder, gatavojoties masveida pacientu pieplūdumam, piemēram, lielu publisku pasākumu laikā.
MITC simulācijas instruktori nodrošināja metodisko atbalstu simulāciju izstrādē un īstenošanā, kā arī sadarbībā ar MF Fizikas katedru radīja inovatīvu galda simulācijas tehnisko risinājumu – 3D drukas tehnikā izveidotas figūras, kas attēlo pacientus, to smagumu atbilstīgi triāžai, dažādu specialitāšu ārstus, māsas, māsu palīgus, kā arī slimnīcas diagnostiskās radioloģijas aprīkojumu.
Galda simulācijas izspēli Bērnu slimnīcā īstenoja MITC simulāciju instruktors, BKUS anesteziologs-reanimatologs dr. Jānis Kolbergs , MITC direktore dr. Ieva Šlēziņa un simulāciju instruktors dr. Aleksandrs Oborins, kurš bija atbildīgs tieši par inovatīvo 3D tehnisko risinājumu.
"Galda simulācija palīdz redzēt lielo bildi, izprast pacientu plūsmas, resursu ierobežojumus un stratēģisku lēmumu sekas.
Tā palīdz uzlabot slimnīcas struktūru savstarpējo komunikāciju un sadarbību. Simulācijas dalībnieki drošā vidē var eksperimentēt ar lēmumu pieņemšanu un stratēģijām, neapdraudot pacientus. Galda simulācijai ir zema izmaksu un resursu slodze, jo nav nepieciešams izmantot reālu medicīnas aprīkojumu un telpas, un scenārijus iespējams viegli pielāgot dažādiem mācību mērķiem,” uzsverot galda simulācijas priekšrocības, norāda MITC direktore I. Šlēziņa.
RSU MITC komanda ir gatava jaunizstrādāto galda simulācijas risinājumu piedāvāt arī citām Latvijas slimnīcām.