RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā norisināsies seminārs par studijām ģimenes medicīnas rezidentūrā
Šī gada 8. maijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC) tiks rīkots seminārs “Ceļā uz izvēli: iepazīsti studijas ģimenes medicīnas rezidentūrā“ ar mērķi iepazīties ar ģimenes ārsta specialitāti un tās nozīmi veselības aprūpes sistēmā, kā arī informēt par studiju iespējām ģimenes medicīnas rezidentūrā.
Ģimenes ārsta atbildība ietver ne tikai saslimšanas gadījumu risināšanu, bet arī rūpes par pacienta veselību visas dzīves garumā, sākot no dzimšanas. Vispārējās prakses ārsts ir veselības uzraugs un padomdevējs, kura kompetence un precizitāte ir būtiska visas populācijas veselības veicināšanā.
Aicinām pēdējo gadu medicīnas studiju programmu studentus no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas universitātes apmeklēt vērtīgu pasākumu, kura ietvaros būs iespēja iegūt detalizētu informāciju par rezidentūras programmas saturu, studiju norisi, uzņemšanas noteikumiem un prasībām, rezidentūras vietu skaitu, kā arī citus būtiskus jautājumus.
Papildu interesentiem būs iespēja iepazīsties ar simulācijā balstītas medicīnas izglītības pieejas pamatnostādnēm un gūt ieskatu, kā simulācijas tiek integrētas rezidenūras studiju procesā.
“Ģimenes ārsta darbs ir ļoti daudzveidīgs, interesants un dinamisks. Tu kā ģimenes ārsts esi koordinators pacientu aprūpei. Praksē ir dažādi gadījumi, kad jāveic agrīna diagnostika, lai pacinetu nosūtītu tālāk uz izmeklējumiem vai pie speciālistiem. Veicam ne tikai zīdaiņu, bet arī grūtnieču aprūpi un palīdzam sagatavot bērniņa ienākšanai ģimenē. Veicam arī dažādas manipulācijas, piemēram, kadriogrammu, dermatoskopiju, spirogrāfiju, analīzes un ekspress diagnostiku. Dienas beigās ir gandarījuma sajūta, jo pacienti tiešām to novērtē. Manuprāt, ģimenes medicīna ir brīnišķīgākā specialitāte.” Tā par ģimenes ārsta profesiju stāsta Dr. Līga Kozlovska, ģimenes ārste, RSU tālākizglītības fakultātes rezidentūras programmas ģimenes medicīnā vadītāja, ģimenes medicīnas katedras lektore. Runājot par studijām rezidentūrā, Dr. Kozlovska piebilst:
“Rezidentūras programmā ir ļoti daudz inovāciju. Piemēram, papildu ir iespēja mācīties primāro ultrasonogrāfiju, drīzumā arī ehokardiogrāfiju un holtera monitorēšanu. Rezidentūrā tiek īstenota simulāciju apmācību metode, kur var strādāt jau ar reālu pacientu. Tā ir viena no progresīvākajām apmācību metodēm, kuru pozitīvi vērtē kolēģi”.
Semināra laikā diskutēsim par potenciālajām pētniecības iespējām rezidentūras laikā, kā arī darba iespējām pēc rezidentūras studijām. Semināra laikā būs iespējams tikties ar rezidentiem, kuri šobrīd studē šajā specialitātē un diskutēt par jautājumiem, kas skar šīs jomas specifiku. Pasākuma noslēgumā tiks apbalvoti eseju un foto konkursa uzvarētāji=. Informāciju par konkursu var atrast te.
Sīkāka informācija par ģimenes ārsta rezidentūras programmu pieejama te.